Putování s pravěkými monstry - Život před dinosaury BBC

kliknutím zvětšíte
Putování s pravěkými monstry - Život před dinosaury BBC
ks
Kód:D-KS-9992
Cena : 69,00 Kč
Dostupnost:4x
NOVÉ

Trojdílný dokumentární seriál nás zavede do doby vzniku naší planety. Přiblíží nám vznik a vývoj života na Zemi, jejích prvních obyvatel, kteří svým příšerným vzhledem vzbuzují strach a hrůzu. Postupný vývoj těchto bizarních tvorů vytvořil základní plán nejen pro naše tělo, ale i pro všechno živé v současnosti.

1. část
Před 530 miliony let na souši naší planety nic nežilo, ale v oceánech byla situace zcela jiná. Život se zde pomalým a rovnoměrným tempem vyvíjel už miliony let. Moria se hmýrili jednoduchými tvory s měkkým tělem a naslepo se nechávali unášet proudy. V pobřežních mělčinách se evoluce začala v těch časech zrychlovat. Dravce se poprvé zakusují do své kořisti. Jedním z prvních superpredátoro na zemi byl Anomalocaris. Tato obluda vděčila za svůj úspěch úžasnému evolučnímu milníku - očím. Na první pohled vypadaly zvláštně, ale nebyly ničím výjimečné. Oči se vyvinuly i mnoha jiným mořským predátorem. A také jejich kořisti. Důsledky byly dalekosáhlé. Schopnost v idieť a reagovat na nepriateteľa odstartovali "závody ve zbrojení" mezi lovci a lovenými. Tento zápas pokračuje dodnes a je nejdůležitější silou, která se dotýkají rozmanitost života.

2. část
Paryby, naši nejstarší předkové, postupně unikly svým opancéřovaným nepřátelům, členovců. Vyvinuly se u nich končetiny a plíce a poprvé vystoupili na suchou zem. Nevzdaloval se však příliš daleko od zrádných vod. Naši obojživelných předkové udělali další obrovský pokrok. Vyvinuly se z nich první plazi. Museli se však postavit jiným obrem - obludám, která místa okolo vodních ploch považovali za své území. Jejich zrod umožnily rozsáhlé bahenní lesy, které před 300 miliony let pokrývaly větší část Země. Více než jeho třetinu vzduchu tvořil v těchto částech světa kyslík. Bylo ho mnohem více než kdykoli v historii Země. Na kyslík bohatá atmosféra tak umožnila evoluci nových, obrovských dravců. Členovce se vrátili. Boj o nová území na Zemi dále pokračoval na souši.

3. část
Po milionech letech evoluce naši vzdálení předkové zaplnily oceány, aby později vylezli na suchou zem. V močálech vzdorovali obrovskému hmyzu, až se vyvinuly do obrovských, po zuby ozbrojených forem plazů. V určitém období vývoje se všechny kontinenty na Zemi spojili do jednoho ceskou a vytvořili gigantickou pevninu zvanou Pangea. Boj, který živočichy tak dlouho sváděli, začal být více než jen zápasem mezi predátorem a kořistí. Celá planeta totiž vstoupila do krize - masivní nárůst vulkanické aktivity začíná přehřívat atmosféru. S takovými vysokými teplotami se ještě život na Zemi nesetkal. Pouště se každým roko stále více rozšiřovaly. Globální sucho začalo vymazávat miliony roky evoluce. Postupně způsobí vyhlazení 90% života na Zemi. (Oficiální text distributora)


 

Pošlete odkaz svému známénu

Vaše jméno
Váš email
Email Vašeho známého
Opište kód z obrázku antispam
Obchodní podmínky

Obchodní podmínky

Ochrana osobních údajů

Podmínky ochrany osobních údajů

 

 

Copyright © www.mineraly-prodej.cz, provozováno na systému tvorba e-shopu a pronájem e-shopu Shop5.cz

© www.mineraly-prodej.cz

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.   Další informace