Seznam minerálů uznaných IMA

Sběratelé mineralogického systému se vždy potýkali s jedním problémem. Chyběl jim dostatečně aktualizovaný, přehledný a snadno dostupný seznam existujících minerálů. My jsme se pokusili tento problém vyřešit. Vytvořili jsme pro vás seznam platných minerálů podle IMA upravený pro české a slovenské sběratele. Seznam je možno stáhnout ve dvou variantách.

Kratší varianta obsahuje pouze název a malé políčko pro zaškrtnutí zatímco delší varianta umožňuje vepsání základních informací o získaném minerálu.

Tyto seznamy jsou volně ke stažení  za těchto podmínek:
Seznamy lze používat pouze k nekomerčním účelům.
Umístnění seznamů na jiné internetové stránky je možno pouze společně s uvedením aktivního odkazu na stránky: www.mineraly-prodej.cz

V seznamech minerálů byly provedeny některé úpravy:

Názvy minerálů byly upraveny do českého jazyka (např. calcite na kalcit)
Víceslovné názvy byly sjednoceny do jednoho slova bez pomlčky (např. magnesio-arfvedsonite na magnezioarfvedsonit)
Předpony u některých minerálů byly pro snažší abecední vyhledávání sjednoceny (např. mangan- a mangano- na mangan-)
Chemické značky za názvem minerálů jsou jednotně uváděny v závorce i tam, kde v originálním popisu závorka není (např. zeolity)

Seznamy jsou aktualizované k září 2015. Další aktualizace se připravuje na začátek roku 2018.

Upozorňujeme, že v seznamech mohou být překlepy. Zpracování takového množství názvů sebou určitě přineslo chyby.

Pokud se Vám seznamy líbí, stačí je vytisknout a můžete začít budovat sbírku. První položky lze odškrtnout již dnes pomocí naší kategorie zaměřené na prodej minerálů pro sběratele.

Komentáře k Seznam minerálů uznaných IMA

1
9.2.2018 14:29
Marie Palová

Dobrý den, pane Jaromíre Jelínku,
mám zájem o tento Váš seznam minerálů k vepsání dalších údajů o minerálech. Ráda bych si sjednotila informace zatím jako soukromá osoba. Jsem též sběratelka minerálů. Případně pokud bych si založila web stránky minerálů, pak bych se s Vámi domluvila na Vámi uvedenými pravidly. Dále bych chtěla s Vámi navázat spolupráci. Máme v plánu si otevřít prodejnu, zaujal mi některý Váš nabízený sortiment. Tedy bych se chtěla na úrčitých produktech s Vámi domluvit. Můžete mi poslat rovněž velkoobchodní katalog s cenami? Též Vás žádám o bližší informace, jak je to s dopravou zboží do Liberce? Je možné zasílat koupené zboží PPL nebo praktikujete vlastní rozvoz? Živnostenský list si mohu otevřít dle své potřeby. Děkuji Vám za seznamy, a odpověď. S přáním hezhého dne, Marie Palová.

Vložit komentář

Jméno
Email ( email není zveřejněn )
Váš příspěvek
opiště kód
antispam
     Více informací
Copyright © www.mineraly-prodej.cz, provozováno na systému tvorba e-shopu a pronájem e-shopu Shop5.cz

© www.mineraly-prodej.cz

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.   Další informace